Omega Speedmaster Apollo Soyuz

Niesamowity zegarek Omega trafił ostatnio na naszą półkę. Jest to limitowany do 1975 sztuk Speedmaster Professional Apollo Soyuz.  Misja Projektu Apollo-Soyuz zostanie zapamiętana ze względu na swój wyjątkowy charakter polityczny, technologiczny i historyczny. Po raz pierwszy statek kosmiczny został stworzony wspólnie przez dwa narody. Był to początek ery współpracy w kosmosie, której celem było stworzenie załogowej stacji kosmicznej.

17 lipca 1975 roku astronauta Thomas P. Stafford (USA) i kosmonauta Alexei A. Leonov (ZSRR) spotkali się po otwarciu włazu w tunelu łączącym ich statki kosmiczne i podali sobie ręce. Na nadgarstkach obu pionierów można było podziwiać chronografy Omega Speedmaster Professional.
Była to ostatnia z misji obsługiwanych przez statki z serii Apollo.

Tarcze zegarka tej serii wykonano z meteorytu, który przetrwał wejście w atmosferę ziemską i zderzenie z powierzchnią naszej planety. Nietypowa struktura meteorytów ma związek z ekstremalnie wysoką, a zaraz potem niską temperaturą, która oddziałuje na nie podczas wejścia w atmosferę Ziemi. Tarczę tworzy uzyskany przy pomocy pojedynczego cięcia fragment meteorytu. Zważywszy, że nie występują dwa identyczne kawałki materii z kosmosu, każdy z zegarków nowej limitowanej edycji jest całkowicie unikalny.

Czarny kolor meteorytowej tarczy jest wynikiem procesów utleniania. Srebrne wskazówki i liczniki chronografu mają naturalny kolor kosmicznej skały. Bardzo ładnie grawerowany dekiel dopełnia całości. Zegarek jest sprzedawany z certyfikatem autentyczności potwierdzającym limitację. Wszystko to opakowane jest w specjalne pudełko z logo misji Apollo – Soyuz. Do naszego kraju trafiło tylko kilka sztuk tego czasomierza… Warto się zastanowić nad tak smakowitym kąskiem dla każdego fana zegarków!

Tags: , ,

Dodaj komentarz

*