16. października tego roku o godz. 19 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbędzie się wydarzenie na które z dumą zapraszamy. Aukcja Zegarka Papieskiego oraz kilkunastu innych znamienitych czasomierzy jest dla nas wszystkich momentem specjalnym.

Spotkajmy się w dniu który jest 33 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Pokażmy całej polsce, pokażmy całemu światu że zegarek to nie tylko urządzenie odmierzające czas, pokażmy że zegarek to nasz przyjaciel i strażnik, strażnik naszego trwania i przemijania. Zegarek to ukochany przedmiot, MIGICZNY PRZEDMIOT!

Zegarek Papieski przekazany na naszą aukcję przez Jana Pawła II jest niezwykłej rzadkości egzemplarzem. Został on wykonany w manufakturze zegarmistrzowskiej na specjalne zlecenie Rycerzy Zakonu Maltańskiego na 80 urodziny Ojca Świętego. Ten niezwykły przedmiot został zamówiony w limitowanej edycji, w której każdy jest oznakowany indywidualnym numerem. Numer naszego zegarka to 251. Zegarek jest pozbawiony wskazówek, upływ czasu wskazuje perła poruszająca się po obwodzie tarczy. Na takie rozwiązanie konstruktorzy zegarków decydująsię nieczęsto i tylko w przypadku rzadkich, limitowanych edycji zegarkowych. Na tarczy zegarka osadzona jest kolekcjonerska złota moneta o wadze 10 gramów wybita w roku 2000, również z okazji 80 urodzin Papieża. Do zegarka dołączone jest zdjęcie z osobistym podpisem Jana Pawła II złożonym w roku 2003. Papież przekazując zegarek, poprosił, aby dochód z licytacji został w całości przekazany na potrzeby szkoły Św. Tereski w Rabce. Zwycięzca licytacji stanie się więc nie tylko właścicielem niezwykłego zegarka i fotografii, ale też będzie realizatorem woli i prośby Jana Pawła II. Prośby o pomoc drugiemu człowiekowi, o co tak bardzo zabiegał nasz kochany Papież przez całe swoje życie.
Oprócz Zegarka Papieskiego na aukcji pojawi się 12 zegarków najlepszych producentów m.in. IWC Schaffhausen, Omega, Frederique Constant, Maurice Lacroix czy Longines. Są to specjalnie wybrane rarytasy kolekcjonerskie.

Tutaj -> Katalog Aukcyjny

Tags: ,

Dodaj komentarz

*