Haute horlogerie czyli tzw wielkie zegarmistrzostwo to idealne określenie wspaniałego zegarka IWC Schaffhausen Perpetual Calendar. Klasyczny wzór zegarka, który oferuje niepowtarzalną mechaniczną wirtuozerię. Zamknięty w eleganckiej złotej kopercie o wielkości 44,2 mm, bardzo precyzyjny mechanizm IWC z funkcjami wskazań: wiecznego kalendarza, fazy księżyca, i informacją o rezerwie naciągu sprężyny, tak jak wszystkie czasomierze z tej manufaktury zapewnia niepodważalną dokładność.

Własnej konstrukcji mechanizm, z uznanym systemem automatycznego naciągu typu Pellaton, zapewnia wyjątkowo długą – siedmiodniową rezerwę chodu, która powinna zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagającego klienta.

Fazy księżyca w zegarku „Portuguese Perpetual Calendar” są najdokładniejszym stworzonym mechanizmem spośród wszystkich naręcznych i przenośnych zegarków – jednostajny ruch po „niebiańskiej arenie” w górnej części tarczy zegarka gwarantuje, że 577,5 lat upłynie zanim wskaźnik zbłądzi o jeden dzień, z aktualnej fazy księżyca.

Zegarek dostępny jest w wersji koperty z czerwonego lub białego złota (niebieska tarcza) . Posiada sferyczne szafirowe szkło, z powłoką antyrefleksyjną, dodatkowo podkreślające elementy układu wskazań. Dekiel koperty wykonany jest także ze szkła szafirowego umożliwiającego podziwianie pracy mechanizmu. Zegarek „Portuguese Perpetual Calendar” jest dowodem na to, iż miłośnicy zegarków, chcąc posiadać zegarek ze wskazaniami wiecznego kalendarza, nie muszą wcale rezygnować z innych najwyższych wymagań co do mechanizmu czasomierza.

Inwestycja w tego typu zegarek może się opłacać patrząc na tendencję wzrostu cen u wielu producentów zegarków. Jest to przedmiot który śmiało można traktować jako dzieło sztuki. Zapraszamy do naszego salonu na ul. Sławkowskiej aby przymierzyć ten wspaniały czasomierz i odkryć wspaniały świat zegarków IWC Schaffhausen.

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

*