Polpora 2010W grudniu tego roku w naszym salonie pojawią się długo oczekiwane nowości firmy Polpora. Te ściśle limitowane czasomierze można będzie zakupić tradycyjnie oraz poprzez nasz sklep internetowy pod TYM ADRESEM. Cztery zegarki będą znacznie różniły się od tego co produkowano wcześniej. Oprócz samego wyglądu warto zaznaczyć, że mechanizmy w nich  zastosowane to wysokiej klasy werki marek Sellita oraz Soprod specjalnie modyfikowane i zdobione dla tych modeli.

DUET to najbardziej zaawansowany technologicznie model z oferty Polpory. Posiada nie tylko dwa uzupełniające się datowniki (ukazujące dzień tygodnia w języku polskim oraz aktualną datę), ale również wskazanie rezerwy chodu.
Zastosowane na eleganckim cyferblacie elementy, nawiązują do rozwiązań znanych z poprzednich modeli kolekcji. Także niklowane i niebieskie wskazówki, pozostawione zostały w niezmienionym kształcie. Tym samym, łatwo przyporządkować wizualnie Duet do kolekcji „Impresje Jazzowe”. Bogato zdobiony, automatyczny werk Soprod w wersji Premium Soigné (Regulacja chodu odbywa się w 4 lub 5 pozycjach, w zależności od producenta. Soigné – wyjątkowo bogato zdobione wersje werków. Szlify genewskie, ślimakowe, perłowe, bogato wykończone mostki i niebieskie śruby są charakterystyczne dla tych wersji kalibru), znalazł miejsce w nowo skonstruowanej kopercie o średnicy 40mm. Model wykonany jest ze stali szlachetnej serii 316L i wyposażony w dwa antyrefleksyjne szafirowe szkiełka. Dolne przeszklenie pozwala na obserwację chodu kalibru. Zaś sygnowana logo koronka umożliwia wygodną zmianę ustawień. Dopasowany do kształtu koperty pasek ze skóry krokodyla i tradycyjne zapięcie zapewniają wygodne noszenie zegarka. Duet jest wodoszczelny do 5ATM (50m).

DUET – informacje techniczne:

Mechanizm: Soprod 9060 Premium Soigné Automatic; bogato zdobiony werk i rotor
Funkcje: polskojęzyczny datownik, wskazania rezerwy chodu
Tarcza: mat jedwabisty / szlif rowkowy; wskazówki feuille, niklowane i lakierowane
Koperta: polerowana, wykonana ze stali nierdzewnej 316L; wytłaczana koronka, średnica bez koronki 40mm
Szkiełko: szafirowe z antyrefleksem
Pasek: ze skóry krokodyla
Wodoszczelność: 5 ATM
Limitacja: 20 sztuk

AER DUO jest nową odsłoną bardzo popularnego modelu z kolekcji „Elementum”, nawiązującej do czterech żywiołów. Wskazaniom aktualnej daty towarzyszy polskojęzyczny wskaźnik dnia tygodnia.

Czasomierz bazuje na mechanizmie Sellita w zdobionej wersji Top Soigné. Na czarnej tarczy z powierzchnią wykończoną w technice matu jedwabistego i mocowanymi indeksami, umieszczono wskazówki o zmienionym kształcie (wypełnienione Super-LumiNovą). Nowy rozmiar koperty ze stali szlachetnej, to 40mm. Dekiel przeszklono szafirowym szkłem. Idealnie dopasowana i sygnowana koronka jest elementem wodoszczelnej koperty spełniającej standard 5ATM (50m). Czarny pasek ze skóry krokodyla ze standardową sprzączką, dodaje czasomierzowi elegancji.

AER DUO – informacje techniczne:

Mechanizm: Sellita SW 220-1 Top Soigné Automatic; bogato zdobiony werk i rotor
Funkcje: polskojęzyczny datownik
Tarcza: szlif mat jedwabisty; indeksy tarczy osadzane; wskazówki niklowane z Super-LumiNovą
Koperta: polerowana, wykonana ze stali nierdzewnej 316L; wytłaczana koronka; średnica bez koronki 40mm
Szkiełko: szafirowe z antyrefleksem
Pasek: ze skóry krokodyla
Wodoszczelność: 5 ATM
Limitacja: 30 sztuk

BELWEDER to pierwszy z nowych zegarków należących do kolekcji „Stolice Polski”. Czasomierz bazuje na automatycznym szwajcarskim kalibrze Soprod A10 w wersji Premium Soigné. Wspomniany mechanizm pozwolił ograniczyć do minimum wysokość zegarka, przy zastosowaniu średnicy 40mm. Trzyczęściowa koperta ze stali szlachetnej i dwa szkła szafirowe chronią werk przed odziaływaniem czynników zewnętrznych. Koronka z sygnaturą manufaktury chroni całość przed wodą do 5ATM (50m). Zastosowany na tarczy grafitowy szlif słoneczny oraz charakterystyczna kompozycja graficzna nawiązująca do rozwiązań z lat 50-tych ubiegłego wieku wyróżniają zegarek spośród innych. Na tarczy umieszczono tradycyjne, niklowane wskazówki feuille.

BELWEDER – informacje techniczne:

Mechanizm: Soprod A10 Premium Soigné Automatic; bogato zdobiony werk i rotor.
Funkcje: datownik
Tarcza: szlif słoneczny; wskazówki feuille, niklowane
Koperta: polerowana, wykonana ze stali nierdzewnej 316L; wytłaczana koronka; średnica bez koronki 40mm
Szkiełko: szafirowe z antyrefleksem
Pasek: ze skóry krokodyla
Wodoszczelność: 5 ATM
Limitacja: 20 sztuk

WAWEL jest drugim z czasomierzy, który który pojawia się w tym roku, uzupełniając kolekcję „Stolice Polski”.
W modelu zastosowano werk z datownikiem, rozszerzonym o wskazania dnia tygodnia w języku polskim. Na tarczy odnajdziemy ponadto elementy znane z zegarka Cracovia. Najbardziej charakterystyczny dla tego modelu, jest stonowany, srebrny cyferblat z elementem krzyża, występujący już we wcześniejszym modelu. Nowe są rzymskie cyfry i antyczne, niklowane wskazówki. Całości dopełniają szczotkowane elementy. W tej technologii został wykonany zarówno cyferblat, jak i środkowy element koperty. Zastosowana stal, to wersja z rodziny 316L – antyalergiczna i odporna na korozję. Koperta jest wodoszczelna do 5ATM (50m), a zamontowane antyrefleksyjne szkła szafirowe są niezwykle odporne na zarysowania. Wawel dostępny jest z dopasowanym do kształtu koperty paskiem ze skóry krokodyla.

WAWEL – informacje techniczne:

Mechanizm: Sellita SW 220-1 Top Soigné Automatic; bogato zdobiony werk i rotor
Funkcje: polskojęzyczny datownik
Tarcza: szczotkowana; wskazówki antyczne, niklowane
Koperta: szczotkowana i polerowana, wykonana ze stali nierdzewnej 316L; wytłaczana koronka, średnica bez koronki 40mm
Szkiełko: szafirowe z antyrefleksem
Pasek: ze skóry krokodyla
Wodoszczelność: 5 ATM
Limitacja: 20 sztuk bądż

Zdjęcia zegarków w naszym sklepie internetowym – TUTAJ bądź na stronie producenta TUTAJ

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

*