kim jesteśmy
gdzie jesteśmy
sklep internetowy
zegarmistrz radzi
ciekawostki - Robert Kubica ambasadorem
aukcja
krakowski kwadrans
kontakt
 

Szanowni Państwo,

W roku 2001 zorganizowaliśmy w Krakowie, w Teatrze im.J.Słowackiego, aukcję charytatywną zegarków należących do sławnych ludzi, zobacz szczegóły. Był to wielki sukces, zebraliśmy około 130 tys. zł. Kupiliśmy niewidomym dzieciom 30 maszyn do pisania breaila oraz mikrobus aby dzieci mogły bezpiecznie podróżować.

Naszym największym marzeniem było poprosić naszego kochanego Ojca Świętego o zegarek, ale jak to zrobić? "Ojcem chrzestnym" naszej aukcji w roku 2001 był Kardynał Franciszek Macharski, to On jako pierwszy przekazał swój zegarek na aukcję. Tak więc zwróciliśmy się właśnie do Jego Eminencji z prośbą o pomoc. W czasie wizyty Ojca Świętego w Polsce w roku 2002 nasz list trafił do Kardynała Stanisława Dziwisza, który poparł naszą prośbę i stało się!!!

Na nasze ręce, Jego Eminencja Kardynał F.Macharski, przekazał, nieprawdopodobnej rzadkości, zegarek należący do Jana Pawła II. Na zdjęciu zegarka Papież złożył swój podpis czyniąc ten przedmiot jeszcze bardziej wartościowym.

Zegarek został ręcznie wykonany w niemieckiej manufakturze na 80-te urodziny Jana Pawła II. Zegarek nie posiada wskazówek, tylko maleńką perłę, która porusza się po tarczy wskazując upływ czasu. Na tarczy zegarka została zamontowana, unikatowa, złota moneta, wybita z okazji urodzin Papieża. Zegarek został wykonany w niewielkiej ilości egzemplarzy na zlecenie Rycerzy Zakonu Maltańskiego.

Na osobiste życzenie Papieża dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony dla dzieci niewidomych ze szkoły Św.Tereski w Rabce. Planując naszą aukcję chcieliśmy o jej wynikach poinformować Ojca Świętego , niestety, odszedł od nas a my zostaliśmy z nierozwiązanym problemem, czy aukcja ma się odbyć, jeżeli tak to kiedy, kto jeszcze mógłby podarować swój zegarek na tak ważną aukcję?? Wiele, bardzo wiele pytań.

Po bardzo głębokim zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że aukcja powinna się odbyć. Chcielibyśmy zorganizować ją na urodziny Ojca Świętego, może w roku 2007. Obecnie rozpoczynamy pozyskiwanie zegarków, które będą towarzyszyć naszej aukcji. O wszystkich szczegółach będziemy informować Was, na bieżąco, na naszej stronie. Jeżeli możecie nam w jakikolwiek sposób pomóc-bardzo prosimy.

Teresa,Małgorzata,Wojciech STROJNY
aukcja 2001 auction 2001


31-014 Kraków, ul. Sławkowska 10
tel. +48 (12) 426 96 40
e-mail: salon@zegarki.krakow.pl